Schody

Drewno samo w sobie jest ciepłe i eleganckie. Efektownie wygląda w każdych wnętrzach. Stylizowane na rustykalne, vintage czy kolonialne wnętrza nie mogą się obejść bez drewnianych dodatków. Poza tym można je łączyć z innymi materiałami jak metal czy szkło tworząc całkiem zgrabne kompozycje. Zaletą drewna we wnętrzach jest także jego właściwość izolacyjna, która wpływa na stabilizację temperatury.

Schody wykonane z drewna to solidne oraz eleganckie uzupełnienie wnętrza. Nie bez znaczenia jest też ich jakość oraz trwałość. Mamy ogromny wybór gatunków drzew, z których możemy wykonywać schody i balustrady. Możemy wybierać wśród nich ze względu na:

 

  • barwę;
  • rysunek słoja;
  • połysk;
  • czy inne właściwości, na których nam zależy.

 

Jeśli chodzi o trwałość to drewno jest materiałem jednym z najlepszych. Odpowiednio wysuszone i zakonserwowane służy lata, a jego pielęgnacja wcale nie stwarza dużych problemów. Schody drewniane mają tą zaletę, że są lekkie.
Ich konstrukcja nie ma takiego nacisku jak w przypadku betonowych. Jest to zaleta nie tylko względem konstrukcji, która ma utrzymywać schody, ale ma to też wpływ na wygląd wnętrza, które dzięki temu nabiera lekkości i nie pomniejsza optycznie przestrzeni. Poza tym takie schody, jeśli zamierzamy zmienić wystrój wnętrza, można bez większego problemu zdemontować.