Balustrady i zadaszenia

Zewnętrzne elementy wykończeniowe domu wykonane z drewna mają w sobie pewien urok. Nie da się go osiągnąć w takim samym stopniu przy wykorzystaniu zamienników.

Nie należy się przy tym martwić o trwałość tych elementów. Balustrady i zadaszenia wykonane z drewna litego stanowią nie tylko ładny element dekoracyjny naszego domu, ale też są odpowiednio trwałe. Wykonane z odpowiedniego gatunku drewna, dobrze zabezpieczone przy minimum nakładów w postaci konserwacji, na pewno będą nam służyć długie lata.
Właściwości drewna takie jak:

 

  • łatwość w obróbce;
  • słaba przewodność cieplna i elektryczna;
  • odporność na wiele substancji chemicznych;
  • materiał ekologiczny

 

sprawiają, że jest to wdzięczny w obróbce materiał, któremu można nadać praktycznie każdy kształt i wykorzystać w wielu miejscach we wnętrzu. Poza tym drewno jest wytrzymałym materiałem, który bez obaw można stosować w zewnętrznych elementach konstrukcji. Tak samo drewno jest dobrym materiałem na tworzenie zadaszenia czy podbicia nad tarasami czy podcieniami wokół domu. To nie tylko elegancja ale też ukłon w stronę ekologii. Drewno jest bowiem całkowicie naturalnym produktem, którego utylizacja nie nastręcza trudności.